rozwińzwiń

Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę

Okładka książki Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę Agnieszka Stążka-Gawrysiak
Okładka książki Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę
Agnieszka Stążka-Gawrysiak Wydawnictwo: Znak emotikon literatura dziecięca
128 str. 2 godz. 8 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Wydawnictwo:
Znak emotikon
Data wydania:
2019-05-13
Data 1. wyd. pol.:
2019-05-13
Liczba stron:
128
Czas czytania
2 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324051311
Tagi:
emocje stres presja
Średnia ocen

7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Wielka księga supermocy. Edukacja emocjonalna dziecka Rocio Bonilla, Susanna Isern
Ocena 7,5
Wielka księga ... Rocio Bonilla, Susa...
Okładka książki Szary domek Natalia Jabłońska, Katarzyna Szestak
Ocena 8,4
Szary domek Natalia Jabłońska,&...
Okładka książki Gruffalo Julia Donaldson, Axel Scheffler
Ocena 8,4
Gruffalo Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Banda Czarnej Frotté. Skarpetki powracają! Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Ocena 7,9
Banda Czarnej ... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Tata Oli już nie chce być dorosły Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Ocena 8,1
Tata Oli już n... Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Co robią uczucia? Tina Oziewicz, Aleksandra Zając
Ocena 8,7
Co robią uczucia? Tina Oziewicz, Alek...
Okładka książki Wiewiórki, które nie chciały się dzielić Rachel Bright, Jim Field
Ocena 8,4
Wiewiórki, któ... Rachel Bright, Jim ...

Oficjalne recenzje i

Trudne emocje, które można oswoić



267 0 108

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
190 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2
2

Na półkach:

Świetny poradnik polecam

Świetny poradnik polecam

Pokaż mimo to

avatar
1167
1030

Na półkach: , ,

Przemawiają do mnie założenia podejścia self-regulation, więc z ciekawością sięgnęłam po książkę, która jest zbiorem opowiadań dla dzieci. Opowiadania te spodobały się mojemu pięciolatkowi. W prosty sposób, na zrozumiałych przykładach pokazują dziecku, dlaczego w niektórych sytuacjach zachowujemy się tak, a nie inaczej i jak z takiej sytuacji wyjść. Jednocześnie opowiadania podpowiadają rodzicom, jak nie dać się zwariować emocjom dziecka. Autorka poświęca też rodzicom uwagę w specjalnych fragmentach z wiedzą teoretyczną o metodzie self-reg, przedstawiając w dużym skrócie główne założenia i komentując treść opowiadań.
Wartościowa pozycja do przeczytania z dzieckiem.

Przemawiają do mnie założenia podejścia self-regulation, więc z ciekawością sięgnęłam po książkę, która jest zbiorem opowiadań dla dzieci. Opowiadania te spodobały się mojemu pięciolatkowi. W prosty sposób, na zrozumiałych przykładach pokazują dziecku, dlaczego w niektórych sytuacjach zachowujemy się tak, a nie inaczej i jak z takiej sytuacji wyjść. Jednocześnie opowiadania...

więcej Pokaż mimo to

avatar
620
557

Na półkach: , ,

Bardzo dobra pozycja. Super przydatna zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Warto po nią sięgnąć, żeby lepiej zrozumieć emocje naszych pociech.

Bardzo dobra pozycja. Super przydatna zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Warto po nią sięgnąć, żeby lepiej zrozumieć emocje naszych pociech.

Pokaż mimo to

avatar
308
235

Na półkach: , , ,

https://czytamdlaprzyjemnosci.pl/2022/11/138-22-self-regulation-opowiesci-dla-dzieci-o-tym-jak-dzialac-gdy-emocje-biora-gore/

Self-regulation to pierwsza z 3 książek o emocjach dzieci. Stres, którego sygnały trzeba zauważyć i go zredukować. Ta książka pokaże nam go dzięki historyjkom o rodzeństwie i jak sobie z nim radzić.
Stres – jak sobie z nim radzić?

Samoregulacja, czyli radzenie sobie ze stresem. Wiele słyszałam o tej książce, dlatego musiałam ją poznać. Teraz chcemy przeczytać kolejne. Najpierw trzeba zauważyć sygnały stresu. Dzieci nie zachowują się źle, ale są przeciążone stresującą sytuacją. To może być głód, ból, wysoka temperatura otoczenia, niedobór lub nadmiar ruchu. Taka wszystko musi być wyregulowane! Jeśli czegoś nam zabraknie do równowagi, to nie ma rady i emocje muszą znaleźć ujście. O tym opowiada pierwszy rozdział książki. Jest to bardzo obrazowe dla rodzica i dla dziecka, po krótkim opowiadaniu o zachowaniu dzieci dla rodzica znajdziemy ramkę, w której wszystko jest wytłumaczone. I już na początku zaczyna nam się rozjaśniać, jak działa ten mechanizm!

https://czytamdlaprzyjemnosci.pl/2022/11/138-22-self-regulation-opowiesci-dla-dzieci-o-tym-jak-dzialac-gdy-emocje-biora-gore/

Self-regulation to pierwsza z 3 książek o emocjach dzieci. Stres, którego sygnały trzeba zauważyć i go zredukować. Ta książka pokaże nam go dzięki historyjkom o rodzeństwie i jak sobie z nim radzić.
Stres – jak sobie z nim radzić?

Samoregulacja,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
862
752

Na półkach:

Książka składa się z kilku rozdziałów. Te podzielone są na część dla rodzica z częścią teoretyczną i opowiadanie sytuacyjne z wieloma ilustracjami skierowanie do dziecka. Teoria, którą znajdziemy, jest uzupełnieniem czytanych dziecku opowiadań. Każde opowiadanie i treść teoretyczną warto przeczytać zanim dziecku przeczytany historyjkę. Dzięki temu możemy opowiedzieć dziecku co nieco na temat emocji i zachowania, także tego, że rodzice także potrzebują samoregulacji. Jakie historie tu znajdziemy? Dialogi rodzinne, kłótnie i bójki, granie podczas lekcji on-line, brak umiejętności siedzenia spokojnie, zdenerwowanie rodzica uwagami rodziny na temat wychowania, wpływie partnera na samoregulację, sposoby okiełznania złości, wpadki towarzyskie.
Więcej na: https://konfabula.pl/dwie-ksiazki-o-self-regulation/

Książka składa się z kilku rozdziałów. Te podzielone są na część dla rodzica z częścią teoretyczną i opowiadanie sytuacyjne z wieloma ilustracjami skierowanie do dziecka. Teoria, którą znajdziemy, jest uzupełnieniem czytanych dziecku opowiadań. Każde opowiadanie i treść teoretyczną warto przeczytać zanim dziecku przeczytany historyjkę. Dzięki temu możemy opowiedzieć dziecku...

więcej Pokaż mimo to

avatar
172
46

Na półkach: ,

Książki z cyklu "Self-regulation" zaczęłam czytać nie po kolei - od "Szkolnych wyzwań", przez "Nie ma niegrzecznych dzieci", po część pierwszą. I to właśnie ta część najbardziej mi się podoba, bo co oczywiste, jako pierwsza wydana w tej serii, najdokładniej tłumaczy założenia metody Self -Reg. Historie ciekawe, myślę, że zarówno dla dziecka jak i dorosłego. Wiedza dla rodzica jest przekazana w prosty i ciekawy sposób. Podoba mi się szata graficzna książki. Cała koncepcja self-reg bardzo mi się podoba i stosuję ją w pracy z dziećmi jak i w życiu prywatnym. Myślę, że z powodzeniem ta pozycja mogłaby być przetłumaczona na inne języki, bo jest ewenementem. Chociaż autorka podkreśla, że jej książki nie tłumaczą całkowicie metody Self-Reg profesora Shankera (którego książkę bardzo opornie mi sie czytało),to jednak wiedza przekazana w książkach pani Agnieszki zupełnie mi wystarcza i "ułatwia życie".

Książki z cyklu "Self-regulation" zaczęłam czytać nie po kolei - od "Szkolnych wyzwań", przez "Nie ma niegrzecznych dzieci", po część pierwszą. I to właśnie ta część najbardziej mi się podoba, bo co oczywiste, jako pierwsza wydana w tej serii, najdokładniej tłumaczy założenia metody Self -Reg. Historie ciekawe, myślę, że zarówno dla dziecka jak i dorosłego. Wiedza dla...

więcej Pokaż mimo to

avatar
57
57

Na półkach:

Metoda „Self-reg” pomaga dziecku w opanowaniu nadmiernego stresu i zlikwidowaniu przyczyny złego samopoczucia.
Opowiadania traktują o sytuacjach z życia codziennego Kuby i Lenki, w których wydarzają się sytuacje problemowe oraz prezentują modelowe reakcje rodziców lub nauczycielki. Każde opowiadanie jest zakończone „listem” dla rodzica (nauczyciela):
1) Potrzeby biologiczne, często rządzą różnymi zachowaniami dzieci. Marudzenie przy posiłku, może przerodzić się w awanturę, a zielony kubek okazać tragedią roku!
2)Emocje powodują, że niekiedy wypowiadamy słowa, których żałujemy. Bywa, że popychają dzieci także do czynów, takich jak: bicie, szczypanie, kopanie czy gryzienie. Czy są jakieś rady na kłócące się rodzeństwo?
3)Antek to „żywe srebro” ma trudności ze skupieniem uwagi przez pewien czas i kontrolowaniem ruchów swojego ciała. Jak poradzi sobie nauczycielka, gdy podczas czytania książki przez jednego z rodziców, chłopiec będzie przeszkadzał innym?
4)Opowiadanie o Witku zwraca uwagę na to, że każdy z nas ma swoje preferencje sensoryczne. Ale co zrobić, gdy fajnie jest bawić się w piasku, ale nie lubi się go dotykać stopami?
5)Filip bardzo chce być zauważony i doceniony. Brak uwagi ze strony rodzica, powoduje u niego wzrost frustracji i niestety odbija się to na Lence…
6)Czy mama zna magiczne sztuczki na pobudzenie, szczególnie takie, którym nagle zarażają się wszystkie przedszkolaki?:)
7)Rodzinne imprezy mogą stanowić wyzwanie dla dzieci! Lenka jest podekscytowana, zaś Kuba nieco przerażony. Dodatkowo nieprzewidziane sytuacje, powodują różne komplikacje…
„Self-Reg” pozwala rodzicowi na łagodne spojrzenie na niepożądane i trudne zachowanie dziecka i niejako wyłączenie alarmu w dziecięcym mózgu. Co więcej uczy autorefleksji nad własnym zachowaniem, akceptowaniem i godzeniem się z własnymi błędami.

Metoda „Self-reg” pomaga dziecku w opanowaniu nadmiernego stresu i zlikwidowaniu przyczyny złego samopoczucia.
Opowiadania traktują o sytuacjach z życia codziennego Kuby i Lenki, w których wydarzają się sytuacje problemowe oraz prezentują modelowe reakcje rodziców lub nauczycielki. Każde opowiadanie jest zakończone „listem” dla rodzica (nauczyciela):
1) Potrzeby...

więcej Pokaż mimo to

avatar
215
124

Na półkach: ,

Cudownie, empatyczna książka dla dzieci ale również dla rodziców
Autorka w przystępnych słowach mówi o samoregulacji. Po każdej opowieści jest też rozdział dla rodzica. Cenie wyjątkowo

Cudownie, empatyczna książka dla dzieci ale również dla rodziców
Autorka w przystępnych słowach mówi o samoregulacji. Po każdej opowieści jest też rozdział dla rodzica. Cenie wyjątkowo

Pokaż mimo to

avatar
304
97

Na półkach:

Mój mąż twierdzi, że opowiadania z tej książki są oderwane od rzeczywistości, bo żadne kilkuletnie dziecko nie ma takiego wglądu w swoje emocje i nie mówi jak opisywani bohaterowie. Tylko, to nie ma znaczenia. Te opowiadania mają pomagać kształtować ten wgląd i uczyć się emocji, więc siłą rzeczy są bardzo "modelowe". Ostatecznie, nasza córka bardzo lubi, a ja niedługo będę je znać na pamięć ;) Szkoda, że tak mało tych opowiadań.

Mój mąż twierdzi, że opowiadania z tej książki są oderwane od rzeczywistości, bo żadne kilkuletnie dziecko nie ma takiego wglądu w swoje emocje i nie mówi jak opisywani bohaterowie. Tylko, to nie ma znaczenia. Te opowiadania mają pomagać kształtować ten wgląd i uczyć się emocji, więc siłą rzeczy są bardzo "modelowe". Ostatecznie, nasza córka bardzo lubi, a ja niedługo będę...

więcej Pokaż mimo to

avatar
107
18

Na półkach:

Trudno mi określić, dla kogo bardziej przydatna jest ta książka - dzieci czy rodziców? Uważam, że to pozycja obowiązkowa (choć nie lubię takich radykalnych opinii ;)) dla każdego opiekuna małego dziecka. Świetne historie, w których mogą odnaleźć się dzieci, rodzice/opiekunowie zrozumieć i poznać perspektywę od strony małego człowieka oraz zaczerpnąć inspirację odnośnie postępowania w podobnych momentach w realnym życiu. Główne filary self-reg podane w łatwy do zrozumienia i przyswojenia sposób. Mamy tę książkę w domu już długo i ciągle do niej wracamy, a zawarte w niej rozwiązania oraz proste prawdy odnośnie emocji i potrzeb małych ludzi nieraz ratowały nas w codziennym współżyciu. :)
Gorąco polecam!

Trudno mi określić, dla kogo bardziej przydatna jest ta książka - dzieci czy rodziców? Uważam, że to pozycja obowiązkowa (choć nie lubię takich radykalnych opinii ;)) dla każdego opiekuna małego dziecka. Świetne historie, w których mogą odnaleźć się dzieci, rodzice/opiekunowie zrozumieć i poznać perspektywę od strony małego człowieka oraz zaczerpnąć inspirację odnośnie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    245
  • Chcę przeczytać
    189
  • Posiadam
    58
  • Teraz czytam
    16
  • 2020
    14
  • Dla dzieci
    11
  • 2020
    9
  • 2021
    7
  • 2023
    7
  • 2019
    6

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także